Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Artan Hoxha bën deklartën e fortë: Në Tropojë e dinë se kush e ekzekutoi Guxim Gjyriçin pas shpine, e kam thënë se vrasësit e tij nuk do të zbuloheshin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07b114969d8ac2cba58c51f8f6b8a4f8

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaartë të fortë në lidhjen e 47 vjeçarit Guxim Gjyriçi 1 vit më parë, i cili u ekzekutua pas shpinenë ambientet e karburantit të tij.

Sipas Hoxhës, në Tropojë e dinë shumë mirë se kush fshihet pas kësaj vrasje, ndërsa shton se ai vetë ka paralajmëruar 1 vit më parë se vrasësit nuk do të gjendeshin kurrë.

“Nje vit me pare, në mbremjen e 5 janarit 2020, Guxim Gjyriçi, 47 vjeç, baba i dy djemve dhe nje vajze, u ekzekutua pas shpine, në ambjentet e karburantit të vet.

Guximi sapo kishte mbyllur barin, qe ndodhet brenda karburantit, dhe po drejtohej per në banese, diku 60-70 metra larg.

Vrasesit e kane mbajtur në vezhgim viktimen, e dinin se nuk ruhej dhe kane perfituar nga fakti qe ai ka qene i vetem.

Menjehere pas ngjarjes, autoret jane pare te largohen me dy autovetura nga qyteti i Bajram Currit, për të mos u gjendur edhe pas nje viti nga agjensite e zbatimit të ligjit…

Nuk kisha pike dyshimi, para nje viti, ndersa deklaroja ne media se vrasesit e Guximit nuk do te zbuloheshin edhe pse sot në Tropoje, jane te qarte kush fshihet pas kesaj ngjarje…”, shkruan Artan hoxha.

Kujtojmë se Guxim Gjyriçi u vra më 5 janar të vitit 2020 në ambientet e karburantit të vet teksa po mbyllte lokalin për t’u drejtuar në banesë, ndërkohë që vrasësit u larguan dhe ende nuk janë identifikuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img