Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Artan Fuga: Kriza politike e frikshme ka zgjidhje (Sulmon fort teknicienët e akademikët)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a367b40adca0a152a15acdfd3b00fb2

Pedagogu dhe filozofi i njohur Artan Fuga thotë se kriza politike që ka mbërthyer vendin tonë ka zgjidhje.

Fuga nuk ngurron as të thotë hapur atë që mendon lidhur me teknicienët e akademikët që sipas tij flenë për të ruajtur privilegjet e pameritura.

-Kush nuk do zgjidhjen tani, këtu, menjëherë, e çon Shqipërinë në humnerë! Eshtë detyra e intelektualëve t’a japin, detyra e teknicienëve, akademikëve – që në fakt flenë duke u marrë si qentë që nuk lëshojnë kockën e kafshuar me ruajtjen e privilegjeve të tyre të mjera dhe të pamerituara – detyra e universitarëve që duan t’i shërbejnë kombit- shkruan Fuga!

KOMENTI I ARTAN FUGËS:
Kriza politike e frikshme ka zgjidhje

Unë mendoj që kriza politike e frikshme ku është futur Shqipëria e ka zgjidhjen e saj, – unë do që do t’a paraqes atë në ditët në vazhdim.

Kush nuk do zgjidhjen tani, këtu, menjëherë, e çon Shqipërinë në humnerë!

Eshtë detyra e intelektualëve t’a japin, detyra e teknicienëve,

akademikëve – që në fakt flenë duke u marrë si qentë që nuk lëshojnë kockën e kafshuar me ruajtjen e privilegjeve të tyre të mjera dhe të pamerituara –

detyra e universitarëve që duan t’i shërbejnë kombit!

Unë e përfytyroj shumë qartë zgjidhjen!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img