Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Artan Fuga citon mjekun europian, tregon kur mund të ulet apo ngrihet artificialisht numri viktimave nga Covid-19

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9c47f73fd11a12111b011c178c13e5e8

Profesori i njohur i komunikimit Artan Fuga ka komentuar sipërfaqësisht situatën dhe debatin politik që po zhvillohet aktualisht në vendin tonë, lidhur me shifrat e viktimave nga covid-19.

Duke cituar mjekun e huaj Christian Perronne, Fuga tregon se ka dy raste kur shteti raporton rritje artificiale të shifrave:

1. Ka shtete në Europë që për të marrë subvencione, ushtrojnë presione mbi familjarët që persona të vdekur nga sëmundje të tjera të shpallen të vdekur nga Covid 19 dhe për këtë u bëhet presion familjarëve ose u ofrohen edhe parà.

2. Ka spitale dhe vende që të sëmurë nga Covid 19 i testojnë dy ose edhe më shumë herë që të rrisin artificialisht numrin e të infektuarve pikërisht për të marrë subvencione, ndihme financiare.

Më tej pedogogu i njohur thotë se nuk ka dijeni nëse të tilla gjëra janë prezente edhe në vendin tonë, por uron që të mos jenë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img