Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Arta Marku vizitë në Francë, ja me kë u takua në Paris

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Francë. Bëhet me dije se Arta Marku është takuar me Prokurorin e Përgjithshëm të Gjykatës së Kasacionit te Francës, Jean – Claude Marin.

Takimi u zhvillua në konferencën e 10-vjetorit të Rrjetit të Prokurorëve Publikë, ose institucioneve ekuivalente të Gjykatave Supreme të vendeve të Bashkimit Evropian nga 16-18 maj 2018 në Paris.

Ftesa për Markun u dërgua nga Jean-Claude Marin, Prokurori i Përgjithshëm pranë Gjykatës së Kasacionit të Francës dhe kryetar i Rrjetit të Prokurorëve ose institucioneve ekuivalente të Gjykatave Supreme të vendeve të Bashkimit Evropian i quajtur ndryshe “Rrjeti Nadal”.

Më shumë

spot_img