Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Arta Marku takim me Lu, pret edhe zv/ambasadoren e re të SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeprokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku priti në një takim përshëndetës ambasadorin në ikje, Donald Lu.

Donald Lu mbylli detyrën e tij si ambasador i SHBA në Shqipëri për të filluar misionin e tij ne Kirigistan.

Gjithashtu Marku priti edhe zëvendës ambasadoren e re të SHBA Leyla Moses Ones.

Mësohet se gjatë takimit Prokurorja e Përgjithshme dhe zyrtarët amerikanë theksuan rëndësinë që ka bashkëpunimi mes Prokurorisë dhe agjencive ligjzbatuese të Shteteve të Bashkuara.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img