Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Arta Marku miraton strukturën e re në Prokurorinë e Përgjithshme, shkrihet Drejtoria e Hetimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu siç ishte parashikuar, Kryeprokuroria e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur strukturën e re në organin e akuzës.

Mësohet se struktura e re e Markut përbëhet nga 4 drejtori të rëndësishme, shkruan Ora News. 

Bëhet fjalë për Drejtorinë Gjyqësore, Drejtorinë e Telekomunikacionit e Përgjimeve, Drejtorinë e Inspektimit dhe Drejtorinë e Dekriminalizimit edhe mbrojtja e dëshmitarëve.

Nga ana tjetër, mësohët se është shkritrë Drejtoria e Hetimit, pasi siç e parashikon edhe ligji i ri prokurorët janë të pavarur në hetime dhe vendimarrjen e tyre e vlerëson gjykata.

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img