Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Arta Marku dorëzon dokumentet për KRYEPROKURORE, në garë edhe 3 të tjerë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka shkuar në 4 numri i kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm.

albsig

spring

Pas prokurorit të Krimeve të Rënda, Olsian Çela, avokatit Lulzim Alushaj dhe prokurores së Apelit, Fatjona Memçaj, ka dorëzuar dokumentat edhe Arta Marku.

Marku është aktualisht kryeprokurore me mandat të përkohshëm por mesa duket synon tashmë një mandat 7-vjeçar.

Afati i fundit pet aplikimin për kryeprokuror është data 2 maj 2019.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img