Arta Dade: Reforma Zgjedhore nuk lihet për në fund, sepse prodhon vetëm kompromise dhe pazare

Publikuar tek: politike, më 21:36 02-06-2020 Arta Dade: Reforma Zgjedhore nuk lihet për në fund, sepse prodhon vetëm kompromise dhe pazare Arta Dade

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, u shpreh se reforma zgjedhore nuk ka pse lihet në momentin e fundit, pasi do të kesh vetëm kompromise dhe pazaret.

"Reforma nuk ka pasi lihet në momentin e fundit dhe në momentin e fundit nuk ke çfarë të prodhosh, pasi do të kesh ato kompromiset ose pazaret, ose do të bëhen në këmbë dhe reforma do të ketë defekt kur ky kod të zbatohet", thotë ajo.

E ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço Arta Dade u shpreh se është e çuditshme që një vend i cili aspiron për BE-në, ka nevojë për presion nga ambasadorët.

"Rezidenca e ambasadave janë toka të tyret, e vendeve që përfaqësojnë, dhe që një vend që aspiron të hapi negociata, të ketë nevojë që t’i ushtrojnë ambasadorë të fuqishëm, si ai i SHBA, BE dhe MB. Është për të ardhur keq që nuk arrihet një kompromis në vendin e vet", tha Dade. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010174989700317
array(1) { ["section"]=> string(98) "arta-dade-reforma-zgjedhore-nuk-lihet-per-ne-fund-sepse-prodhon-vetem-kompromise-dhe-pazare-208840" }