Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Arta Dade komenton protestën e Berishës: Të mos e shesë veten si patriot se historia nuk e nxjerr mirë me Kosovën! Ka shkelur embargon

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputetja socialiste Arda Dade, duke komentuar protestën e sotme të ish-kryeministrit Sali Berisha thotë se atij nuk i ka hije që ta shesë veten si patriot. Sipas Dades, historia nuk e nxjerr mirë Berishën me Kosovën sepse ka shkelur embargon për naftë dhe fishekë.

Tubimin që Berisha thirri sot në Tiranë e shikon si një provë që Berisha të tregoi se ka mbështetje pas shpalljes non-grata.

“Nuk i shkon Berishës të dalë e ta shesë veten si patriot. Ka pasur momente që Berishën historia nuk e nxjerr mirë në raport me Kosovën. Fishekët shqiptarë të çuar përmes Bullgarisë në Bosnje. Ka momente që Berisha nuk i ka bërë nder çështjes së Kosovës.

Mitingu i sotëm ka të bëjë me çështjen ku ndodhet Berisha, për të treguar se ka mbështetje. Jam në favor të procesit të Berlinit. Shtimi i nismave dhe mbivendosja e tyre nuk është gjë e mirë, por s’mund të kalojmë në ekstrem e të themi që Kosova është vendosur në darë”, tha politikania Arta Dade në emisionin “DREJT”.

Më shumë
spot_img
spot_img