Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

ARRSH: Këto janë akset ku duhet të lëvizni me kujdes, përdorni zinxhirë dhe goma dimërore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e rrugëve pas reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ARRSH njofton se reshjet e shiu që kanë përfshirë të gjithë vendin nuk kanë sjellë bllokim të qarkullimit të automjeteve.

Ndërkohë në Llogara, në Boboshticë-Dardhë km 7-14, Dedaj-Razëm ka pasur reshje dëbore. Në këto akse drejtuesit e mejteve nga policia këshillohen që të bëjnë kujdes dhe të jenë të pajisur me zinxhirë dhe goma dimorërore.

 Në këto akse drejtuesit e mjeteve këshillohen të bëjnë kujdes, duke respektuar sinjalistikën dhe duke u pajisur me me zinxhirë dhe goma dimërore.

Njoftimi i plotë i ARRSH:

Reshje shiu dhe dëbore kanë përshkuar të gjithë vendin, por pa sjellë probleme për bllokimin e qarkullimit të mjeteve🚕

❄️Reshje dëbore ka pasur në Llogara, në Boboshticë-Dardhë km 7-14, Dedaj-Razëm km i fundit.

🚜Kontraktorët kanë punuar gjatë natës me mjete borëpastruese për pastrimin e rrugës nga bora, shpërndarjen e kripës dhe nga materialet inerte në ato segmente ku kanë vijuar reshjet e shiut🌧

⚠️Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore 📵🚸 të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore 🚦të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore

Më shumë
spot_img
spot_img