Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arritën të sekuestronin 400 kg drogë, Ambasada amerikane përgëzon autoritetet: Ju lumtë, suksesi vjen përmes bashkëpunimit me partnerët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada amerikane në Kosovë, ka përgëzuar autoritetet kosovare për sekuestrimin e drogës ditën e djeshme në Lipjan.

Përmes një postimi Ambasada shkruan se sekuestrimi i një sasie kaq të madhe droge është një fitore e madhe për sundimin e ligjit.

“Luftimi i krimit të organizuar dhe trafikut të drogës kërkon vendosmëri dhe bashkëpunim ndërkombëtar. Ju lumtë autoriteteve të Kosovës për sekuestrimin e djeshëm të drogës në Lipjan, sukesi përmes partneriteteve globale midis Kosovës, Italisë, Shqipërisë dhe DEA-s. Fitore e madhe për sundimin e ligjit”, shkruhet në postim.

Kujtojmë se ditën e djeshme u bë e mundur sekuestrimi i 400 kg kokainë. Kokaina kishte hyrë nëpërmjet Portit të Durrësit dhe destinacioni i fundit ishte Lipjani.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img