Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Arrihet objektivi: 230 ton naftë në ditë nga Albpetrol, në punë të gjitha puset

spot_img

Lajme të ngjashëm

Albpetrol sh.a në saj të punës së koordinuar të Qendra të prodhimit dhe zbatimit të Programit të Zhvillimit për vitin 2021, arriti të realizojë objektivin e prodhimit ditor të nxjerrjes së naftës prej 230 ton/dita madje duke e tejkaluar atë me 10 ton/dita.

Kjo u arrit ne saj të rivënies ne shfrytezim te gjithe puseve prodhues ne vendburime si dhe kryerjes së remonteve në kohë.

Kompania Albpetrol është besimplotë që ecuria e prodhimit do të jetë vetëm në rritje.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img