Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Sht
26 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrihet marrëveshja, qytetarët brenda BE do kenë pasaportë Covid për të udhëtuar gjatë verës, ja çfarë do të përmbajë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është arritur një marrëveshje për të futur një leje udhëtimi (pasaportë jeshile) Covid në të gjithë BE për sezonin veror.

Certifikata e krijuar për të lehtësuar lëvizjen e lirë për punë dhe turizëm në të gjithë bllokun europian, do të përfshijë informacione në lidhje me vaksinimin, testet dhe shërimin nga sëmundja.

Qytetarët e BE do të jenë në gjendje të marrin lejen nëse kanë, të paktën, një nga tre elementët. Parlamenti Evropian konfirmoi sot se ishte arritur një marrëveshje mbi kalimin e udhëtimit me 27 vendet anëtare të BE.

Ata me një dozë vaksine do të jenë në gjendje të aplikojnë për leje. Por vetëm vaksinat e aprovuara nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) do të pranohen.

Për të lexuar më shumë klikoni këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img