Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Arrihet MARRËVESHJA, Nard Ndoka bie dakord me Lulzim Bashën, garojnë në një listë në 25 prill

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cbafd8915ebea24a0cd8d2104599682f

Pas disa mosmarrëveshjeve të ditës së sotme, kryedemokrati Lulzim Basha dhe kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka kanë arritur marrëveshjen për të dalë në një listë të përbashkët.

Më herët Ndoka nuk e kishte pranuar marrëveshjen me Bashën pasi nuk ishte dakord me numrin e tij në listën e kandidatëve të Shkodrës, por duket se gjithçka është zgjidhur.

Kur ngelen rreth 1 orë e 30 minuta nga përfundimi i afatit për regjistrimin e koalicioneve, aleatët e PD janë të mbledhur në selinë blu, ku po diskutohen detajet e fundit të marrëveshjes.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img