Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar me dy doza kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtetet anëtare të BE kanë rënë dakord ditën e sotme që kufijtë e bllokut duhet të hapen sërish për udhëtarët që janë vaksinuar plotësisht, me dy doza kundër Covid-19.

Nga të dhënat e deri tanishme udhëtarët nga vende si Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të mund të udhëtojnë në shtetet anëtare të BE pa pasur nevojë të karantinohen. 

Mediat e huaja raportojnë se kjo dakordësi është arritur pas një takimi të diplomatëve në Bruksel.

Do të lejohet të hujnë në BE ata që janë vaksinuar me vaksinat e miratuara nga EMA, pra përjashtohet vaksina ruse dhe kineze.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img