Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet ‘skifteri’ i banesave dhe lokaleve në Durrës, akuzohet për seri vjedhjesh (Emri)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë autorin 20-vjeçar që thyente dhe vidhte banesa.

Burime të policisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për shtetasin Feruz Korra 20 vjeç.

Sipas policisë, ndalimi i tij u bë pasi Specialistët për Hetimin e Krimeve kanë zbardhur dhe dokumentuar vjedhjet me thyerje të banesave dhe lokaleve të dyshuara të kryera nga shtetasi i mësipërm, përgjatë një muaji.

Mësohet se 20-vjeçari është person me precedentë penalë të mëparshëm në fushën e veprave penale kundër pronës.

­ Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Vjedhja”.

Vjedhjet që ka kryer:

1. Më datë 27.12.2016, në lagjen Nr.1, Durrës ka vjedhur me thyerje banesën e shtetasit H.L. 54 vjeç, ku ka marrë oriendi shtëpiake.

2. Më datë 06.01.2017, në lagjen Nr.4 ka vjedhur me thyerje lokalin e shtetases R.S. 40 vjeçe, ku ka marrë një sasi parash.

3.Më datë 07.01.2017, në lagjen Nr.1 ka vjedhur lokalin e shtetasit E.B. 42 vjeç.

4.Më datë 10.01.2017, në lagjen Nr.10 ka vjedhur me thyerje banesën e shtetasit K.D. 33 vjeç, ku ka marrë disa vegla pune

5.Më datë 23.01.2017, në lagjen Nr.11, mbrapa Pallatit të Kulturës ka vjedhur kabull elektrik dhe matës energjie elektrike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img