Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Arrestohet shqiptari dhe greku, shpërndanin kokainë dhe kanabis nëpër Athinë, sekuestrohet droga dhe 12 mijë euro (DETAJE)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3315a64592a966cb4d337776b399fd00

Një shqiptar dhe nje grek kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat greke bëjnë me dije se dy të rinjtë trafikonin drogë në jug të Athinës.

Mësohet se gjatë kontrollit në banesat e tyre janë janë gjetur 4.910 gram, heroinë me peshë 23 gram, 102 tableta ilaçesh, cigare me kanabis të papërpunuar, peshore precize elektronike, 2 thika, një grusht hekuri dhe 4 celularë.

Policia ka sekuestruar edhe 12.200 euro, që dyshohet se janë të ardhura nga aktiviteti kriminal.

Të arrestuarit u dërguan në Prokurorinë e Athinës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img