Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Die
20 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Arrestohet shoferi që shtypi për vdekje 69-vjeçarin te ‘Rruga e Arbrit’; e la të shtrirë në rrugë dhe u largua nga vendngjarja

spot_img

Lajme të ngjashëm

87df873860c8c036cc575734f2ad48f7

Policia e Shtetit ka arrestuar mbrëmjen e sotme shoferin e mjetit që shtypi për vdekje 69-vjeçarin Rushit Rusi tek “Rruga e Arbrit”.

Është vënë në pranga shtetasi N.D., i cili pas aksidentit në mënyrë çnjerëzore e la të të moshuarin në rrugë dhe u largua nga vendngjarja. Tashmë ai do të përballet jo me një, por me disa akuza dhe dënimi do të jetë më i ashpër.

Aksidenti ka ndodhur në segmentin e ri të rrugës Ura e Çerenecit-Maqëllarë, ndërsa kanë qenë banorë të zonës që kanë pikasur ngjarjen e rëndë dhe kanë njoftuar policinë.

Më shumë

spot_img