Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet sekretari i Vetëvendosjes Dardan Molliqaj në Kosovë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në orët e mëngjesit sekretarin e Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, pas urdhrit të gjykatës.

Anëtari i Vetëvendosjes akuzohet për “prishje të rendit dhe qetësisë publike”, si dhe për “dëmtimin e veturave zyrtare”, gjatë protestës së djeshme në Prishtinë. Mijëra protestues kishin mbushur dje sheshin Skëndërbeu në Prishtinë me flamunjë kuqëzinjë dhe muzik popullore.

Protesta e opozitës ka qënë paqësore ndërkohë që policia e Kosovës ka arrëstuar gjatë ditës së djeshme edhe 5 persona të cilët kanë qënë në automjetin e tyre duke pasur brenda një bidon me benzinë dhe një shkop. Opozita ka njoftuar se protesta e radhës do të bëhet në 27 shkurt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img