Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Arrestohet personi që telefonoi për bombë në redaksinë e televizionit shqiptar (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

7182172f0391b48082f97131df74fa96

Policia e Tiranës ka arrestuar një person që dyshohet se është autori i mesazhit kërcënues për vendosjen e një bombe në redaksinë e televizionit “Report Tv”.

Ai është shtetasi Shkëlqim Tarja, i cili i ka çuar mesazh kërcënues gazetarit për një bombë të vendosur në ambientet e brendshme. Pas mbërritjes së policisë në vendngjarje rezultoi alarm i rremë.

Scrdf4f44ff4enshot_1.jpg

Njoftimi i Policisë:

Më datë 23.08.2016, rreth orës 13:25, në numrin e emergjencave 112, ka njoftuar një gazetar i televizionit Report TV, se në ambjentet e Report TV, mund të ketë një sasi me lendë eksplozive, pasi i kanë dërguar një mesazh kërcënues.

Në adresën e dhënë janë dërguar forca të shumta të policisë dhe morën të gjitha masat si dhe u bë evakuimi i punonjësve.

Pas kontrollit të ambienteve të Report Tv nuk është gjetur lëndë eksplozive.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 1, bënë të mundur identifikimin dhe kapjen e shtetasit Shkëlqim Tarja, si autorë i dyshuar i këtij kërrcënimi. Grupi hetimor po vazhdon hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij incidenti.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img