Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Arrestohet parlamentari evropian, tentoi të vidhte nga banka 350 milionë euro

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një parlamentar zviceran por edhe i parlamentit evropian u arrestua sot nga policia zvicerane, pasi tentoi të vidhte nga bankat me dokumentet e falsifikuara 350 milionë euro. 

Lajmin e bën të ditur ministri i brendshëm i Republikës Çeke Milan Hovanec, që konfirmon arrestimin e katër personave, (tre shtetas sllovakë dhe anëtarin e Partisë Komuniste të Çekisë dhe Moravisë, Miloslav Ransdorf.

Parlamentari evropian në moshën 62 vjeçare është një ish-profesor i filozofisë dhe në Parlamentin Evropian është deputet prej vitit 2004. Mediat raportojnë se ata po kërkonin të kryenin marrjen e 350 milionë eurove nga një bankë në Zyrih. 

Më shumë


spot_img
spot_img