Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Arrestohet oficeri i policisë David Madani, plagosi dy kolegët dje në Mamurras dhe të afërmin e ish-deputetit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Oficeri i patrullës David Madani është arrestuar nga SHÇBA-ja. Madani dje, në tentativë për të ndaluar disa persona që nuk iu bindën urdhrit të Policisë, qëlloi me armën e shërbimit dhe aksidentalisht plagosi dy kolegët e tij dhe një qytetar.

Policia e Kurbinit një njoftimin zyrtar lidhur me ngjarjen që ndodhi dje në mesditë në Mamurras, ku mbetën të plagosur dy efektivët e policisë Flamur Lleja dhe Ilir Zeka, si dhe Nikoll Vorfi (Fufi), saktësonte se një tjetër efektiv i patrullës kishte qëlluar aksidentalisht mbi kolegët.

Pas konfliktit të disa personave me policinë, një prej efektivëve i identifikuar si David Madani nxorri armën shërbimit dhe padashur plagosi kolegët e tij. Autoritetet bëjnë me dije se është ngritur grupi i posaçëm hetimor për të bërë zbardhjen e kësaj ngjarje.

albsig

Gjithashtu, të arrestuar për këtë ngjarjen janë dhe 3 persona të tjerë, veç policit.Në kushtet e flagrancës është arrestuar në spital Nikoll Fufi (i plagosur nga polici David Madani në kushtet e vetëmbrojtjes), Gjon Fufi dhe Rudolf Fufi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img