Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Arrestohet një terrorist iraken në Napoli

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ekzekutuar një urdhër arresti ndërkombëtar duke vënë në pranga një qytetar iraken.

Ai ishte i njohur për autoritetet belge dhe franceze pasi kishte patur kontakte me terroristët. Irakeni kishte kontakte të vazhdueshme me eksponentë të Shtetit Islamik. Njoftimin për arrestimin e tij e dha ministri i Brendshëm, Angelino Alfano.


Më shumë