Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet në Shkodër i shumëkërkuari për trafik droge (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 48-vjeçar të shpallur në kërkim pasi mbi të ishte caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg” për trafik droge.

 Me datë me 15.11.2017, nga efektivet e Seksionit për Hetimin e Narkotikeve në bazë të informacioneve policore, u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:

Ardian Kastrati , 48 vjeç, banues në fshatin, Kçar i Poshtëm, Malësi e Madhe

Ndalimi i tij u bë pasi  në zbatim të urdhërit  të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër datë 14.11.2017 për ekzekutimin e vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër nr 942 datë 13.11.2017 ku ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg” në mungesë i dyshuar për veprën penale të “Prodhimit e shitjes së narkotikëve e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprime të metejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img