Arrestohet në Londër shqiptari, e kishte mbushur shtëpinë dhe dyqanin me refugjatë

Publikuar tek: bota, më 19:35 12-01-2018 Arrestohet në Londër shqiptari, e kishte mbushur shtëpinë dhe dyqanin me refugjatë

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë së Londrës me dyshimin se merret me trafikun e qenieve njerëzore, pasi në dyqanin e tij u gjetën plot 12 punonjës ilegalë nga Rumania.

Gjatë kontrollit të mëtejshëm në shtëpinë e tij në Old Kent Road, Peckham, policia gjeti edhe 5 burra e gra të tjerë. Sipas mediave angleze, shtëpia e dhe dyqani janë në pronësi të një 41-vjeçari me origjinë nga Shqipëria.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jo më privatësi! Facebook do vendosë kamera dhe mikrofonë në shtëpinë tuaj
Juncker: Prespektivë europiane për Ballkanin perëndimor ose rajoni kthehet në vitet ‘90 »
Article Logic
Execution time: 0.010262966156006
array(1) { ["section"]=> string(88) "arrestohet-ne-londer-shqiptari-e-kishte-mbushur-shtepine-dhe-dyqanin-me-refugjate-106365" }