Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet në Londër BOSI shqiptar, ja për se akuzohet 31-vjeçari që la pa fjalë gazetarët (Emri-Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

I konsideruar nga mediat britanike si bosi i trafikut të qënieve njerëzore drejt Britanisë së Madhe, një 31-vjeçar është arrestuar sot në banesën e tij në Penge, jug-lindje të Londrës.

Alket Dauti akuzohet se qëndron pas tentativës për të ndihmar qindra burra, gra e fëmijë të hyjnë ilegalisht në Angli, duke negociuar me shoferët e kamionëve që kryenin transportin e tyre në dhoma frigoriferike.

Dauti u vu në pranga falë një operacioni të përbashkët të policisë britanike dhe asaj belge. Autoritetet në Belgjikë besojnë se Dauti është pjesë e një rrjeti të mirëstrukturuar të trafikut të emigrantëve.

Në telefonin e tij janë gjetur kontakte të personave të tjerë që merreshin me këtë aktivitet, të arrestuar në muajin shkurt në Belgjikë.

Sipas “Daily Mail”, Alket Dauti, i cili gjatë shoqërimit nga policia i tha një fotoreporteri “Bëni shrkime të mira për mua. A më kape bukur në foto?”, rrezikon deri në 20 vite burg. /Newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img