Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrestohet Kristi Çinari, grabiti “Kredo.al” dhe dy farmaci në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a23faeb073140d50c84628f24fcf0311

I riu Kristi Çinari, i dyshuar si autor i tre grabitjeve të famshme në Tiranë, është arrestuar sot në mbrëmje në Kosovë.

Ai grabiti dy farmaci, një prej tyre me armë lodër dhe gjithashtu kreu grabitjen në rrugën “Bardhyl” të Kredo.al dhe grabitjen e një farmacie tjetër në rrugën “Zhan D’ark”, ngjarje të ndodhura më 23 dhe 21 janar të këtij viti.

Kristi Çinari nuk është një emër i panjohur për blutë e kryeqytetit pasi edhe në vitin 2017 është proceduar për grabitjen e një farmacie. Çinari ishte pajisur me kartë identiteti kosovare, me emrin Blerim Krasniqi i lindur në Prishtinë.

Lexo edhe: FOTO/ Me bluzë gri dhe maskë të zezë, kamera e biznesit filmon grabitjen, farmacistja e tmerruar mbledh duart në gjoks; hajduti dyshohet se është…

Lexo edhe: DEL FOTO: Ky është Kristi Çinari i dyshuar si autori i tre vjedhjeve në Tiranë, grabiti “Kredo.al” dhe dy farmaci

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img