Arrestohet në flagrancë i riu nga Bulqiza, ja çfarë i'u gjet në makinë (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:31 31-12-2017 Arrestohet në flagrancë i riu nga Bulqiza, ja çfarë i'u gjet në makinë (EMRI)

Policia e Bulqizës ka arrestuar në flagrancë një 31- vjeçar, i cili rezulton i dënuar më parë.

Policia bën me dije se Veli Nika, u arrestua, rreth orës 23.00 të mbrëmjes së djeshme,  gjatë patrullimit në fshatin Dragu njësia administrative Fushë- Bulqizë , nga Patrulla e Policisë i është dhënë shenja e ndalimit mjetit tip "Mitsubishi", që  drejtohej nga shtetasi V.Nika, ku i është kërkuar dokumetacioni i mjetit, dhe ka rezultuar se nuk kishte leje drejtimi.


Gjatë kontrollit të automjetit poshtë sediljes së parë (të pasagjerit), i janë gjetur dhe sekuestruar  7 copë fishek pistolete.

Në përfundim të veprimeve të kryera është bërë arrestimi në flagrancë i tij dhe materialet do ti kalojnë Prokurorisë Dibër për veprat penale "Drejtim i automjetit në gjendje të dehur apo pa dëshmi", " Prodhim dhe mbajte pa leje e armëve luftarake dhe municionit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artisti-emigrant në SHBA dhe gazetari u sjellin lumturi 200 familjeve në veri të Shqipërisë, ky është gjesti i madh
Vdekjet që tronditën publikun shqiptar, këta janë 15 personalitetet që u ndanë nga jeta në vitin 2017 »
Article Logic
Execution time: 0.012693881988525
array(1) { ["section"]=> string(81) "arrestohet-ne-flagrance-i-riu-nga-bulqiza-ja-cfare-i-u-gjet-ne-makine-emri-105018" }