Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Arrestohet në Athinë shqiptari me 16 objekte antike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 46 vjeçar shqiptar ëshët arrestuar ditën e sotme në Athinë pas dyshimeve se po planifikonte të shistenë tregun e zi disa objekte antike.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e shqiptarit në periferi të Athinës policia helene gjeti 16 objekte antike, disa prej të cilave amfora dhe statuja të ndryshme nga Epoka Helenistike (323-31 pes) si dhe disa sende të lashta që besohet se i përkasin kulturës peruviane.

Më shumë
spot_img
spot_img