Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Arrestohet mjeku, u dha injeksionin vdekjeprurës pacientëve të prekur nga Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b361825af1ab17722aeb15d0fdf7fc0

Policia gjermane ka arrestuar një mjek pasi dyshohet se u ka injektuar një dozë vdekjeprurëse dy pacientëve të prekur me Covid-19 të cilët kanë gjetur vdekjen e menjëhershme.

Mjeku, 44 vjeç, i cili punonte në spitalin universitar Essen që nga shkurti, dyshohet se ka vrarë dy burra të moshës 47 dhe 50 vjeç të cilët ishin në kujdes intensiv.

Ai ka pranuar një nga rastet në polici duke thënë se donte t’i kursente të afërmve dhe pacientit vuajtjet.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrestuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se t’u jepte injeksionet vdekjeprurëse, raporton The Guardian.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img