Arrestohet mjeku, u dha injeksionin vdekjeprurës pacientëve të prekur nga Covid-19

Publikuar tek: bota, më 22:45 21-11-2020 Arrestohet mjeku, u dha injeksionin vdekjeprurës pacientëve të prekur nga Covid-19

Policia gjermane ka arrestuar një mjek pasi dyshohet se u ka injektuar një dozë vdekjeprurëse dy pacientëve të prekur me Covid-19 të cilët kanë gjetur vdekjen e menjëhershme.

Mjeku, 44 vjeç, i cili punonte në spitalin universitar Essen që nga shkurti, dyshohet se ka vrarë dy burra të moshës 47 dhe 50 vjeç të cilët ishin në kujdes intensiv.

Ai ka pranuar një nga rastet në polici duke thënë se donte t’i kursente të afërmve dhe pacientit vuajtjet.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrestuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se t’u jepte injeksionet vdekjeprurëse, raporton The Guardian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Serbët ‘harrojnë’ koronavirusin, pa maska dhe distancë fizike mbajnë radhë për të puthur në arkivol Patriarkun që vdiq nga Covid (VIDEO)
MISTERI/ Zbulohen eshtrat e dy personave nën rrënojat e qytetit italian (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.01126503944397
array(1) { ["section"]=> string(88) "arrestohet-mjeku-u-dha-injeksionin-vdekjeprures-pacienteve-te-prekur-nga-covid-19-228650" }