Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Lajme të ngjashëm

Është arrestuar kryetari socialist i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla. Urdhri për arrestimin e Allës është lëshuar nga SPAK, ndërsa ai akuzohet për abuzim me tenderat.

Ndaj kryebashkiakut Alla rëndojnë dy akuza, ajo e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Lefter Alla ka qenë prej kohësh në shënjestër të akuzave nga opozita. Pak kohë më parë në media u raportua se djali i tij ishte ndaluar me një sasi të vogël kanabisi me vete. Ndërsa vetë Alla do të ishte protagonist i një video-skandali të publikuar në media ku dallohej duke thithur një substancë me hundë.

Më shumë