Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Arrestohet Kryetari i Komisionit të Mediave të Pavarura, zbulohet akuza

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Komisionit të Pavarur për Media (KPM) në Kosovë, Luan Latifi është arrestuar pasi dyshohet se ka marrë rryshfet dhe ka keqpërdorur detyrën.

Latifi është prangosur sot pas dyshimeve për përfshirje në rastin e marrjes së rryshfetit në vlerë prej 8,000 eurosh.

Lidhur me këtë ngjarje u arrestua dje (të martën) drejtori i Financave dhe Administratës së KPM-së, Arben Bilalli.

Latifi, i intervistuar për rreth tri orë nga hetuesit policorë ka mohuar përfshirjen e dyshuar të tij në këtë rast. Përfaqësuesi ligjor i kryeshefit të KPM-së ka thënë se klienti i tij nuk është i përfshirë në veprat penale për të cilat dyshohet dhe akuzohet.

Më shumë

spot_img