Arrestohet kosovari në Tiranë, si mashtronte duke u marrë qytetarëve para (SKEMA)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:16 03-04-2019 Arrestohet kosovari në Tiranë, si mashtronte duke u marrë qytetarëve para (SKEMA) Ilustruese

Krimi Ekonomik ka arrestuar një 40-vjeçar nga Kosova në Tiranë, i akzuauar për “Mashtrim” dhe “Fshehje të ardhurash”.

Mësohet se në pranga ka rënë, Sh. M., 40 vjeç, lindur në Kosovë dhe banues në Prishtinë.

Burime zyrtare bëjnë me dije se 40-vjeçari nën siglën e një agjencie nëpërmjet mashtrimit iu ka marrë shtetasve të ndryshëm shuma të konsiderueshme parash në formën e kaparit për blerje apartamenti.

Njotimi i policisë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Imobiliare”.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Ndalohet një shtetas kosovar për konsumim të elementëve të veprave penale “Mashtrim” dhe “Fshehje të ardhurash”.

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në kuadër të operacionit policor të koduar “Imobiliare”, ndaloi shtetasin:

- Sh. M., 40 vjeç, lindur në Kosovë dhe banues në Prishtinë.

Ky shtetas nën siglën e një agjencie nëpërmjet mashtrimit iu ka marrë shtetasve të ndryshëm shuma të konsiderueshme parash në formën e kaparit për blerje apartamenti.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010097980499268
array(1) { ["section"]=> string(85) "arrestohet-kosovari-ne-tirane-si-mashtronte-duke-u-marre-qytetareve-para-skema-158975" }