Arrestohet këngëtari shqiptar, ftoi 120 persona për hapjen e lokalit, nuk rrespektuan masat anti-Covid

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:59 15-08-2020 Arrestohet këngëtari shqiptar, ftoi 120 persona për hapjen e lokalit, nuk rrespektuan masat anti-Covid

Policia ka arrestuar këngëtarin shqiptar nga Kosova, Korab Jetishi.

Bëhet me dije se këngëtari ka rënë në pranga, pasi nuk ka rrespektuar masat anti-COVID, në lokalin e tij.

Drejtori i policisë rajonale në Gjakovë, Lumni Graishta, tha se arrestimi ka ndodhur me rastin e hapjes së lokalit të tij, ku kishte ftuar më shumë se 120 persona.

“Me rastin e hapjes solemne të një lokali, ku ishin 120 persona të ftuar, policia ka intervenuar dhe ka arrestu pronarin e lokalit dhe organizatorin e ndejës. Me vendim të prokurorit, ai është ndaluar për 48 orë”, tha Graishta.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Duken si binjake, Nevina Shtylla qenka sozi e aktores së njohur turke (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.012544870376587
array(1) { ["section"]=> string(107) "arrestohet-kengetari-shqiptar-ftoi-120-persona-per-hapjen-e-lokalit-nuk-rrespektuan-masat-anti-covid-217198" }