Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet ish ministri i Transportit dhe ish sekretari i qeverisë në Maqedoni

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Arrestohet në Maedoni ish ministri i Transportit Mile Janakievski.

 

Po ashtu në pranga ka rënë edhe ish sekretari i qeverisë Kirill Bozhinovski. 

Dy ish zyrtarët maqedonas janë të përfshirë në dosjen ‘Tanku’ dhe mësohet se janë janë arrestuar mbrëmë dhe janë vendosur në burgun e Shuto Orizares.

Lidhur me dosjen në fjalë në kërkim është shpallur ish kryeministri Gruevski, i cili ditën e djeshme nga arratia deklaroi se ndodhet në Hungari dhe ka kërkuar azil politik.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img