Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Arrestohet ish-kryeplaku i Podgorie dhe djali i tij, të përfshirë në trafik droge, në pranga dhe shoku i tyre (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeplaku i fshati Podgorie në Korçë Arben Pilinci, dhe djali i tij Orlind Pilinci kanë rënë në prangat e policisë pasi janë të përfshirë në trafik droge. Në pranga ka rënë dhe një shok i tyre, shtetasi Erald Mucelli.

Sipas burimeve, këtë tre shtetas kanë qenë prej kohësh në përgjim sepse dyshohet se kishin lidhje me nëj rast të trafikut të drogës, ku u kapën 28.5 kg hashash. Nga përgjimet ka dalë se këta shtetas kanë pasur lidhje me këtë sasi droge dhe Gjykata ka lëshuar urdhër-arrestet.

Për këtë sasi droge janë arrestuar në 4 Qershor 2020 shtetasit: Teodor Beba, Ildi Dushku dhe Ylli Spaho. Ndërkohë, sot është kryer arrestimi i ish-kryeplakut Arben Pilinci, djalit të tij Orlind Pilinci, dhe i shtetasit Erald Mucelli.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img