Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Arrestohet biznesmeni shqiptar, dyshohet se përfitoi 2 milionë euro tendera me dokumente false

Lajme të ngjashëm

Një person është ndaluar në Gjilan, pasi dyshohet se ka fituar afro 2 milionë euro tendera me dokumente false.

Bëhet fjalë për shtetasin Ismet Haziri, pronar i kompanisë “Globi”, i cili ka kryer veprën penale: “Keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurorim publik”.

Prokuroria e Gjilanit ka njoftuar se ndaj tij është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh dhe do të vazhdohet me procedurat e mëtejshme proceduriale.

Më shumë