Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Arrestohet bashkëshorti i këngëtares shqiptare, kërkohej për vjedhje të orave luksoze “Rolex”

Lajme të ngjashëm

Xhemajl Xhimi Sekiraqa, bashkëshorti i këngëtares kosovare Arta Bajramit, është arrestuar dje nga Policia e Kosovës, për vjedhje të orëve luksoze “Rolex”. Sipas medieve kosovare  ai ishte shpallur në kërkim nga shteti i Kuvajtit.

“Dje kanë rezultuar me kapjen e të dyshuarit, të dënuar me dhjetë vite burgim, dhe arrestohet i kërkuari me urdhër arrest ndërkombëtar”.Gjatë ditë së djeshme është arrestuar një person në Prishtinë, pasi i njëjti doli se është i kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar nga shteti i Kuvajtit.

Operacioni u krye në orët e pasdites së djeshme, në rrugën “UÇK” në Prishtinë, me ç’ rast u arrestua dhe u procedua më tej në përputhje me urdhër arrestin ndërkombëtar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më shumë