Arrestohet autori i vrasjeve në Utrecht, Policia: Thirri ’Allahu Akbar’...

Publikuar tek: bota, më 19:03 18-03-2019 Arrestohet autori i vrasjeve në Utrecht, Policia: Thirri ’Allahu Akbar’... Arrestimi i autorit te ngjarjes se sotme ne Hollande

Sipas Prokurorit të Hollandës, konfirmohet se është arrestuar i dyshuari i vrasjeve së mëngjesit të sotëm në një stacion treni, në Utreht të Hollandës. Ai ishte identifikuar si Gokman Tanis, 37 vjeçar.

Gökman Tanis, i armatosur ka qëlluar me armë sot në orët e para të mëngjesit pasagjerët në stacionin e trenit në Utrecht të Hollandës.

Për pasojë, 3 persona kanë mbetur të vdekur, e 9 të tjerë janë plagosur.

Pas kësaj, 37 vjeçari, është larguar në një godinë ku ka marë peng disa persona. Numri saktë i personave të marrë peng nuk është publikuar ende.

Sipas BBC dyshohët se në godinë ndodhen me shumë se një autor dhe ka dyshime të forta se ka edhe një të vrarë.

Shtëpitë dhe shkollat vendase janë boshatisur dhe në rrugë ndodhen policë të armatosur në situatë emergjence.

Drejtori i anti-terrorit të Hollandës thotë se bëhet fjalë 100% për një akt terrorizmi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia u hedh gaz piperi djegës protestuesve por e gjitha u kthehet mbrapsht dhe…shikoni ç’ndodh  (VIDEO)
Rusi, hyjnë në fuqi ligjet për bllokimin e portaleve që shajnë qeverinë »
Article Logic
Execution time: 0.012644052505493
array(1) { ["section"]=> string(74) "arrestohet-autori-i-vrasjeve-ne-utrecht-policia-thirri-allahu-akbar-156955" }