Arrestohet autori i sulmit së së mërkurës në Shën Petërburg

Publikuar tek: bota, më 19:54 30-12-2017 Arrestohet autori i sulmit së së mërkurës në Shën Petërburg

Të mërkurën një shpërthim me bombë në një supermarket në Shën Petërburg la 18 të plagosur.

Sipas shërbimit rus të sigurisë autori i sulmit është arrestuar nga policia ditën e sotme dhe ky i fundit lidhet në mënyrë të drejtëpërdrejtë me organizatën terroriste ISIS.

Autoritetet vendase kanë shpallur gjendjen emergjente dhe kanë siguruar vendin per ditët e festave, pasi u frikësohen sulmeve të tjerë.

Ky nuk është sulmi i vetëm terrorist i shënuar këtë vit në Shën Petërburg, pasi në prill të vitit që po lëmë pas një tjetër sulm terrorist la dhjetra të vdekur e të plagosur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bill Gates nuk është më i pasuri në botë, ja kush i'a ka zënë vendin
Gjykata dënon me tre vjet burg ish-presidentin egjiptian »
Article Logic
Execution time: 0.011238098144531
array(1) { ["section"]=> string(66) "arrestohet-autori-i-sulmit-se-se-merkures-ne-shen-peterburg-104971" }