Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

ARRESTOHET autori i dyshuar i MASAKRËS në Elbasan, është shoqërues i Gazment Bardhit, ish-efektiv i RENEA (FOTO-DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autori i dyshuar i masakrës me një të vdekur dhe tre të plagosur në Elbasan dyshohet se është shoqëruesi i drejtuesit politik të PD-së, Gazment Bardhi.

Bëhet fjalë për ish-efektivin e RENEA, Arber Papleka, i cili është konfrontuar me policët dhe më pas ka nxjerrë armën duke qëlluar mbi 20 herë me kallashnikov në drejtim të turmës.

I vdekur ka mbetur drejtori i Fondit të Detyrueshëm Shëndetësor, Pjerin Xhuvani, i plagosur rëndë ka mbetur dhëndri i tij, efektivja e policisë Xhensila Sota, e cila ka marrë një plumb në këmbë si dhe një person tjetër i paidentifikuar.

Autori i dyshuar i ngjarjes është arrestuar tashmë nga policia. Ndërsa të plagosurit janë nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Informacionet paraprake thonë se ngjarja ka ndodhur pranë zyrave të PD në Elbasan. Ndërkohë që vetëm pak më parë është larguar Gazmend Bardhi i PD.

Ndërkohë që sipas PD një mjet kishte nisur të qarkullonte në zonë dhe ofronte para në këmbim të votave. Ky dyshohet të ketë qenë edhe shkaku i ekzekutimit të tij.

fghdfhdfhdeh5hj45rj
Arbër Papleka
spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img