Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Arrestohet Albin Kurti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Albin Kurti u arrestua dje pas një mësymje nga ana e forcave policore në selinë e Vetëvendosjes. Bashkë me deputetin u arrestuan edhe rreth 97 aktivistë të VV-së, të cilët u shoqëruan nën masa të rrepta sigurie, 33 prej tyre u liruan më pas. Gjykata në Kosovë vendosi 30 ditë burg për Kurtin. Momenti i arrestimit të ish-kryetarit të VV-së ka bërë xhiron e mediave dhe rrjeteve sociale. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img