Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Arrestohet Albert Zaja, dyshohet se vrau Shkëlzen Kastratin në Fier, i sekuestrohet një armë zjarri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f832295b2ab99db44f8312d549099dd

Policia ka arrestuar ditën e sotme Albert Zajën, i cili dyshohet se është autori i atentatit ku mbeti i vdekur Shkëlzen Kastrati në qytetin e Fierit.

Ngjarja ndodhi në datën 1 shkurt, ku 41 vjeçarit Shkëlzen Kastrati iu bë atentat teksa ushëtonte me makinën e tij në zonën e rrethrrotullimit të Sheqit. Ai u qëllua me 2 plumba që i morën jetën.

Mësohet se Zaja është arrestuar në Nikël të Fushë Krujës, ndërkohë që i është sekuestruar edhe një armë zjarri që mbante me vete. Autorët e tjerë të shpallur në kërkim për ekzekutimin e Kastratit janë: Elmir Tufa, 29 vjeç, banues Fushë Krujë; Elson  Xhecuka, 27 vjeç, banues në Kamëz dhe Silvio alias Roland Cara 39 vjeç,  banues në Tiranë.

Mësohet se Zaja është shoqëruar nën masa të rrepta sigurie në Drejtorinë e Policisë në Tiranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img