Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Arrestohet 26-vjeçari shqiptar në Britani, u kap në “shtëpi bari”: Duhet të punoja për të paguar transportin (Emri – Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 26-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet britanike pasi është kapur në një “shtëpi bari” në Britani.

Në pranga ka rënë Rition Mone, 26 vjeç. Ai është dënuar nga autoritetet britanike me tre vjet e dy muaj burgim pasi u kap me më shumë se 6,000 bimë.

Mone ishte një emigrant i paligjshëm shqiptar, i cili ishte futur kontrabandë në Britani dhe kishte filluar punë, për kujdesjen e bimëve narkotike.

26-vjeçari u kishte thënë oficerëve të policisë se kishte ardhur në Mbretërinë e Bashkuar për një jetë më të mirë dhe ishte vënë në punë në fabrikën e kanabisit për të paguar koston e transportit të tij.

Më shumë
spot_img
spot_img