Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Greqi, ishte ‘ekspert’ i vjedhjeve, 16 në seri brenda 2 muajve (FOTO- VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

a461c13658c535f3877d5e4d2808fa96

Arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Greqi,  ishte “ekspert” i vjedhjeve.

 

Policia greke kishte kohë që e kerkonte 19-vjeçarin në fjalë pasi kishte bërë një seri vjedhesh në zonën e Korydallos. Polica ka zbuluar se i riu ishte i përfshirë në të paktën 16 raste vjedhjesh në dy muajt e fundit.

Në pamje duket qartë se si 19-vjeçari thyen xhamin dhe më pas futet brenda duke marrë të gjitha paratë që ndodheshin në kasë.

Shqiptari vjedhjet i bënte duke lëvizur në këmbë. Në këtë mënyrë, policia ka rënë në gjurmët e shqiptarit dhe ka arritur ta arrestojë atë.

VJEDHJET NË SERI

19/11/19 – Vjedhje në një dyqan ushqimesh në rrugën Spetson

17/11/19 – Vjedhje në një agjenci OPAP në Korydallos

24/11/19 – Vjedhje në një dyqan veshjesh në Korydallos

25/11/19 – Vjedhje në një dyqan çantash në rrugën Xenofontos

29/11/19 – Vjedhje në një dyqan veshjesh në Korydallos

29/11/19 – Vjedhje në një dyqan veshjesh për gra Korydallos

18/12/19 – Vjedhje në një dyqan rrobash për fëmijë në Korydallos

21/12/19 – Vjedhje në një dyqan veshjesh në Korydallos

16/12/19 – Vjedhje në një dyqan veshjesh në Rrugën Athena

21/12/19 – Vjedhje në një dyqan pëe kujdesin shëndetësor në Korydallos

23/12/19 – Vjedhje në farmaci në Gregory Lambrakis

21/12/19 – Vjedhje në një dyqan në Rrugën Taxiarchon

2/12/19 – Vjedhje në një dyqan këpucësh në Korydallos

1/1/20 – Vjedhje në një dyqan në Rrugën Taxiarchon

3/12/19 – Vjedhje në një dyqan në Rrugën Taxiarchon

17/11/19 – Veshja në një dyqan në rrugën Spetses

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img