Arrestohen tregtarët shqiptarë të drogës në Itali

Publikuar tek: bota, më 18:33 14-01-2019 Arrestohen tregtarët shqiptarë të drogës në Itali

Dy shqiptarë  janë arrestuar në Itali për shkak se tregtonin lëndë narkotike.

Shtetasit me iniciale E.D. lindur në 1989 dhe E.D. lindur më 1983  janë arrestuar nga policia italiane gjatë ditës së enjte.

Atyre u janë gjetur 30 gram marijuanë si dhe shumë 11 mijë euro para të gatshme në kartëmonedha 50 dhe 100 euro, që besohet se janë përfituar nga aktiviteti i veprimtarisë së paligjshme.

Pas arrestimit të shqiptarëve, gjyqtari Fabio Giorgi ka urdhëruar masën e arrestit shtëpiak deri në vendimin përfundimtar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja me SHBA për kurdët, Trump kërcënon Turqinë me shkatërrim ekonomik
Nesër pritet votimi për BREXIT në Londër, letra e europarlamentarëve: Britanikë, ju lutem qëndroni! »
Article Logic
Execution time: 0.0094888210296631
array(1) { ["section"]=> string(56) "arrestohen-tregtaret-shqiptare-te-droges-ne-itali-148766" }