Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Arrestohen qindra protestues në prag të vizitës së Obamës në Kubë

spot_img

Lajme të ngjashëm

0dbdad090cb3dc763736eb7f1cb3df7b

Presidenti i Shteteve të Bashkuara pritet të vizitojë sot Kubën dhe të diskutojë me liderin e saj komunist.

Vizita historike e Obamës në Kubë është e para që nga vizita e fundit e Calvin Coolidge, 88 vite më parë. Obama do të takohet me Presidentin Raul Kastro por jo me vëllain e tij, liderin historik Fidel Kastro.

Përveç organizimit të një pritjeje miqësore, në Kubë kanë shpërthyer edhe protesta të shumta, duke bërë që policia vendase të arrestojë qindra pjesëmarrës në protesta.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img