Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Arrestohen milionerët e papunë, shkatërrohet banda e grabitësve, mes tyre edhe shqiptarë (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka vënë në pranga një bandë grabitësisht, e cila përbëhej nga shqiptarë, italianë dhe marokenë. Mësohet se banda kishte bërë 140 grabitje nga më të ndryshmet në një zzonë të madhe në Itali.

Ata vepronin në shumë qytete të ndryshme në Itali, dhe vidhin nga makinat deri tek banesat.

Nga e gjitha banda 5 persona janë arrestuar ndërsa të tjerët janë në kërkim. Banda akuzohet për vjedhjen e shtatë makinave, dhjetëra biçikletave, bizneseve dhe pajisjeve për kopshtarinë, por edhe ushqime. Sendet e vjedhura kishin një vlerë totale prej rreth 100 mijë euro, të cilat u sekuestruan të gjitha nga policia. Të gjithë autorët ishin të gjithë të papunë, konsumonin kokainë dhe hashash para se të hynin në veprim.

 

 

Më shumë

spot_img