Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Arrestohen katër shqiptarë në Itali, u kapën me 5 kg heroinë dhe 50 kg kanabis

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38157f72661020e4d3b2c471113aae83

Katër shqiptarë janë arrestuar në Itali, pasi u kapën duke transportuar sasi të mëdha droge.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se shqiptarët u kapën në Cremenante, pasi në furgonin me të cilin po udhëtonin u gjetën 5 kilogram heroinë dhe 50 kilogram kanabis.

Droga kishte për destinacion tregun vendas, ndërsa sipas hetimeve paraprake, heroina kishte hyrë nga Shqipëria, ndërsa kanabisi nga Afrika e Veriut. Të gjithë shqiptarët janë me precedentë të mëparshëm kriminalë.

Ata ishin banues në Oligatese, afër kufirit me Ticinon.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img